WIECZÓR Z PIEŚNIĄ, OPERĄ, OPERETKĄ I MUSICALEM

PROGRAM KONCERTU

 

CENTRUM WOKALISTYKI Anny Stolarczyk

 

  1. Joanna MACIEJOWSKA (Sopran) – M. Karłowicz – Pieśń „Nie płacz nade mną...”

  2. Sonia STELMACH (Mezzosopran) – M. Karłowicz – Pieśń „Po szerokim morzu...”

  3. Ewa MATYASZEK (Sopran koloraturowy) – A. Alabiew – Pieśń „Słowik”

  4. Joanna MACIEJOWSKA – S. Moniuszko – „Piosnka obłąkanej Ofelii”

  5. Sonia STELMACH – G. Giordani – Aria starowłoska „Caro mio ben...”

  6. Kinga SROMEK (Alt) – G. Caccini – Aria starowłoska „Amarilli, mia bella...”

  7. Oliwia KRUSZELNICKA-FUKAS (Alt) – G. F. Haendel – Aria „Verdi prati...” z Opery „ALCINA”

  8. Joanna BERSKA (Sopran koloraturowy) – G. F. Haendel – Aria „How beautiful are...” z Oratorium „MESJASZ”

  9. Zoja LUBOWIECKA (Sopran) – G. F. Haendel – Aria „Lascia ch'io pianga...” z Opery „RINALDO”

  10. Ewa MATYASZEK – J. Massenet – Aria „Obéissons quand leur voix...” z Opery „MANON”

  11. Miłosz KORENDO (Bas-Baryton) – Aria „Stars” z Musicalu „NĘDZNICY”

  12. Joanna BERSKA – Aria „Wishing you were...” z Musicalu „UPIÓR W OPERZE”

  13. Kinga SROMEK – Aria „Somewhere...” z Musicalu „WEST SIDE STORY”

  14. Miłosz KORENDO – Aria „Empty chairs at empty tables...” z Musicalu „NĘDZNICY”

 

* * *

 

ZESPÓŁ PREZIOSA

 

  1. Anna STOLARCZYK (Sopran dramatyczny) – M. K. Ogiński – Pieśń „Zamilcz, ach zamilcz...”

  2. Olga OSTROWSKA (Sopran koloraturowy) – J. Strauss – Aria Adeli „Taki Pan, jak Pan...” z operetki „ZEMSTA NIETOPERZA”

  3. L. Delibes – „Duet kwiatów” z Opery „LAKME”

  4. V. Bellini – Duet Normy i Adalgisy „Mira, o Norma...” z Opery „NORMA”

SPOTKANIE Z OPERETKĄ

PROGRAM KONCERTU

  1. F. Leár – „Pieśń o Wilji” z Operetki „Wesoła wdówka” w aranżacji na Kwartet żeński.

  2. Olga Ostrowska & Karolina Borodziuk – F. von Suppé – Duet „Mia bella Fiorentina...” z Operetki „Boccaccio”.

  3. F. von Suppé – Tercet z listem „Jak mocno serce bije mi...” z Operetki „Boccaccio”.

  4. Katarzyna Cymerman – J. Offenbach – Aria „Tu n'est pas beau...” z operetki „La Périchole”.

  5. Anna Stolarczyk –E. Kálmán – Aria Odetty „Co noc, gdy w mroku sali cichnie gwar...” z operetki „Bajadera”.

  6. Karolina Borodziuk – J Strauss – Aria Księcia Orlofsky'ego „Cóż rządzi światem, właśnie smak...” z Operetki „Zemsta nietoperza”.

  7. F. Lehár – Aria „Miłość, to niebo na ziemi...” z Operetki „Paganini”w aranżacji na Kwartet żeński.

  8. Katarzyna Cymerman – P. Abraham – Tango Madeleine „Gorąca krew, lecz w sercu chłód...” z operetki „Bal w Savoyu”.

  9. Karolina Borodziuk – J. OffenbachAria ze śmiechem z Operetki „La Périchole”.

  10. Olga Ostrowska - E. Kálmán – Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza”.

  11. Anna Stolarczyk - E. Kálmán – Czardasz Maritzy z operetki „Hrabina Maritza”.

  12. F. Lehár – Czardasz Ilony z operetki „Cygańska miłość” w aranżacji na Kwartet żeński.

* (Aranżacje na Kwartet żeński - Anna Stolarczyk)

OPERA, MUSICAL I... POEMAT LIRYCZNY

PROGRAM KONCERTU 

 

Część I CENTRUM WOKALISTYKI Anny Stolarczyk

  1. Ewa Matyaszek (Sopran koloraturowy) – G. B. Pergolesi; aria Livietty „Caro, perdona mi...” z Opery „Livietta e Tracollo”.

  2. Zoja Lubowiecka (Sopran) – W. A. Mozart; aria Barbariny „L'ho perduta, me meschina...” z Opery „Wesele Figara” (DEBIUT !)

  3. Sonia Stelmach (Mezzosopran) – M. Karłowicz; Pieśń „Po szerokim morzu...” (DEBIUT !)

  4. Ewa Matyaszek – W. A. Mozart; aria Blondy „Durch Zärtlichkeit und Schmeicheln...” z Opery „Uprowadzenie z Seraju”.

  5. Joanna Berska & Anna Stolarczyk – A. L. Webber; duet „Pie Jesu” z „Requiem”.

  6. Miłosz Korendo (Bas-baryton) – A. L. Webber; Pieśń „Memory” z Musicalu „Koty” (DEBIUT !)

  7. Kinga Sromek (Alt) – N. Rota; Wokaliza-Love Theme z Musicalu „Romeo i Julia”.

  8. Joanna Berska (Sopran koloraturowy) – A. L. Webber; aria Christiny „Think of me...” z Musicalu„Upiór w Operze”.

  9. Miłosz Korendo – C. M. Schönberg; Pieśń „Gwiazdy” z Musicalu „Nędznicy”.

Część II Zespół PREZIOSA

       Anna Stolarczyk – Poemat liryczny „KSIĘŻYCOWE MORZA”, na Kwartet żeński, Flet i Fortepian.

  1. PROLOG

  2. MORZE DESZCZÓW (Mare Imbrium)

  3. MORZE PRZESILEŃ (Mare Crisium)

  4. MORZE JASNOŚCI (Mare Serenitatis) 

OPERETKOWE WALENTYNKI

PROGRAM KONCERTU 

 

1. F. Lehár – „Pieśń o Wilji” z Operetki „Wesoła wdówka” w aranżacji na Kwartet żeński.

2. Olga Ostrowska & Karolina Borodziuk – F. von Suppé – Duet „Mia bella Fiorentina...” z Operetki „Boccaccio”

3. Katarzyna Cymerman – J. Offenbach – Aria „Tu n'est pas beau...” z operetki „La Périchole”. 

4. Anna Stolarczyk –E. Kálmán – Aria Odetty „Co noc, gdy w mroku sali cichnie gwar...” z operetki „Bajadera”.

5. Karolina Borodziuk – J Strauss – Aria Księcia Orlofsky'ego „Cóż rządzi światem, właśnie smak...” z Operetki „Zemsta nietoperza”.

6. F. Lehár – Aria „Miłość, to niebo na ziemi...” z Operetki „Paganini”w aranżacji na Kwartet żeński.

7. Katarzyna Cymerman – P. Abraham – Tango Madeleine „Gorąca krew, lecz w sercu chłód...” z operetki „Bal w Savoyu”.

8. Karolina Borodziuk – J. OffenbachAria ze śmiechem z Operetki „La Périchole”.

9. Olga Ostrowska - E. Kálmán – Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza”.

10. Anna Stolarczyk - E. Kálmán – Czardasz Maritzy z operetki „Hrabina Maritza”.

11. F. Lehár – Czardasz Ilony z operetki „Cygańska miłość” w aranżacji na Kwartet żeński.

12. J. Offenbach – Barkarola 

  • (Aranżacje na Kwartet żeński – Anna Stolarczyk)

PIEŚŃ I OPERA SŁOWIAŃSKA

PROGRAM KONCERTU

 

Część I – PIEŚŃ

 

1. Olga Ostrowska – L. Różycki „Rajski ptak”

2. Anna Stolarczyk – P. Czajkowski „Otczewo...”

3. Olga Ostrowska – S. Rachmaninow „Zdies haraszo...” 

N. Rimski-Korsakow „Gdy kocha słowik róży pąk...”

4. Katarzyna Kosiek – P. Czajkowski „Niet tolka...”

5. Karolina Borodziuk – P. Czajkowski „Snova, kak prieżdie...”

6. Olga Ostrowska – S. Rachmaninow „Ne poj krasawica...”

 

Część II – OPERA

  

7. Anna Stolarczyk & Katarzyna Kosiek – P. Czajkowski „Dama pikowa” duet „Uż wieczier...”

8. Anna Stolarczyk & Katarzyna Kosiek – P. Czajkowski „Eugeniusz Oniegin” - duet Tatiany i Olgi „Slyhali'l wy...”

9. Karolina Borodziuk – N. Rimski-Korsakow „Śnieżyczka” III Pieśń Lela

10. Katarzyna Kosiek – P. Czajkowski „Eugeniusz Oniegin” Aria Olgi „Ah, Tania, Tania...”

11. Olga Ostrowska & Karolina Borodziuk – S. Moniuszko „Straszny dwór” duet Hanny i Jadwigi „Już ogień płonie...”

12. Katarzyna Kosiek – P. Czajkowski „Dama pikowa” aria Poliny „Padrugi miłyje...”

13. Anna Stolarczyk – A. Dworzak „Rusałka” Aria „Měsičku na nebi hlubokém...”

14. Karolina Borodziuk – S. Moniuszko „Straszny dwór” Aria Jadwigi „Biegnie słuchać w lasy, w knieje...”

15. TUTTI – P. Czajkowski „Jolanta” Kołysanka.

WIECZÓR Z PIEŚNIĄ, OPERĄ I OPERETKĄ

PROGRAM KONCERTU

 

CENTRUM WOKALISTYKI Anny Stolarczyk

 

  1. Joanna Maciejowska (Sopran dramatyczny) – I. J. Paderewski : Pieśń „Gdy ostatnia róża zwiędła...”

  2. Kinga Sromek (Alt) – A. Scarlatti : Aria starowłoska „Son tutta duolo...”

  3. Ewa Matyaszek (Sopran koloraturowy) – D. Scarlatti : Aria starowłoska „Qual farfaletta amante...”

  4. Elżbieta Zabiłowicz (Alt) – G. F. Haendel : Aria Almireny „Lascia ch'io pianga...” z opery „Rinaldo”

  5. Joanna Berska (Sopran koloraturowy) – G. Verdi : Aria Oskara „Saper vorreste...” z opery „Bal maskowy” (DEBIUT !)

  6. Kinga Sromek – A. Caldara : Aria starowłoska „Sebben crudele”

  7. Joanna Maciejowska – P. Czajkowski : Pieśń „Niet tolka...”

  8. Ewa Matyaszek – A. Alabiew : Pieśń „Słowik”

 

Zespół PREZIOSA

 

  1. F. Lehár – „Pieśń o Wilji” z operetki „Wesoła wdówka” w aranżacji na Kwartet żeński.

  2. F. von Suppé – Duet „Mia bella Fiorentina” z operetki „Boccaccio”.

  3. F. Lehár – Aria „Miłość, to niebo na ziemi...” z operetki „Paganini” w aranżacji na Kwartet żeński.

  4. J. Offenbach – Aria ze śmiechem z operetki „La Périchole” (Karolina Borodziuk)

  5. J. Offenbach – Aria „Nie jesteś ani piękny, ani bogaty...” z operetki „La Périchole” (Katarzyna Kosiek)

  6. P. Abraham – Tango Madeleine z operetki „Bal w Savoyu” (Kamila Paciorkowska)

  7. E. Kálmán – Aria Odetty „Co noc, gdy w mroku sali cichnie gwar...” z operetki „Bajadera” (Anna Stolarczyk)

  8. E. Kálmán – Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza” (Olga Ostrowska)

  9. F. Lehár – Czardasz Ilony z operetki „Cygańska miłość” w aranżacji na Kwartet żeński.

 

  • Aranżacje na Kwartet żeński – Anna Stolarczyk

MIŁOŚĆ W KRAINIE CZARDASZA

PROGRAM KONCERTU 

 

1. F. Lehár – „Pieśń o Wilji” z operetki „Wesoła wdówka” w aranżacji na Kwartet żeński.

2. F. von Suppé – Duet „Mia bella Fiorentina” z operetki „Boccaccio”.

3. F. Lehár – Aria „Miłość, to niebo na ziemi” z operetki „Paganini” w aranżacji na Kwartet żeński”.

4. J. Strauss – Aria „Taki Pan, jak Pan...” z operetki „Zemsta nietoperza”.

5. J. Offenbach – Aria „Nie jesteś ani piękny, ani bogaty...” z operetki „La Périchole”.

6. P. Abraham – Tango Madeleine z operetki „Bal w Savoyu”.

7. E. Kálmán – Aria „Co noc, gdy w mroku sali cichnie gwar...” z operetki „Bajadera”.

8. E. Kálmán – Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza” 

9. F. Lehár – Czardasz Ilony z operetki „Cygańska miłość” w aranżacji na Kwartet żeński.

  • Aranżacje na Kwartet żeński – Anna Stolarczyk

GRATIA PLENA

WIECZÓR Z PIEŚNIĄ I OPERĄ

PROGRAM KONCERTU 

 

Część I – CENTRUM WOKALISTYKI

  1. Joanna Maciejowska (Sopran dramatyczny) – W. A. Mozart; aria Hrabiny „Porgi amor...” z opery „WESELE FIGARA”

  2. Kinga Sromek (Alt) – A. Scarlatti, aria „O cessate di piagarmi...”

  3. Elżbieta Zabiłowicz (Alt) – G. Giordani; aria „Caro mio ben...” (DEBIUT !!)

  4. Ewa Matyaszek (Sopran koloraturowy) – G. F. Haendel; aria Morgany „Tornami a vagheggiar...” z opery „ALCINA”

  5. Joanna Maciejowska – A. Dworzak; aria Rusałki „Měsičku na nebi hlubokém...” z opery „RUSAŁKA”

  6. Ewa Matyaszek & Kinga Sromek – A. L. Webber; duet „Pie Jesu...” z „REQUIEM”

 

 * * *

  

Część II – Zespół PREZIOSA

  1. Olga Ostrowska, Anna Stolarczyk & Katarzyna Kosiek – P. Czajkowski; kołysanka Brigitty, Laury i Marty z opery „JOLANTA”

  2. Olga Ostrowska (Sopran koloraturowy) – G. Verdi; aria Oskara „Saper vorreste” z opery „BAL MASKOWY”

  3. Gość zespołu PREZIOSA : Kamila Paciorkowska (Mezzosopran) – V. Bellini; aria Adalgisy „Sgombra e la sacra selva...” z opery „NORMA”

  4. Katarzyna Kosiek (Kontralt) R. Wagner; aria Waltraute „Seit er von dir geschieden...” z opery „ZMIERZCH BOGÓW”

  1. Anna Stolarczyk & Katarzyna Kosiek – G. F. Haendel; duet Sekstusa i Cornelii „Son nata a lagrimar” z opery „JULIUSZ CEZAR”

  2. Olga Ostrowska – S. Rachmaninow; Pieśń „Zdies' haraszo...” ; N. Rimski-     Korsakow; Pieśń „Gdy kocha słowik róży pąk...”

  1. Kamila Paciorkowska – C. Saint-Saëns; aria Dalili „Amour! Viens aider ma faiblesse...” z opery „SAMSON I DALILA”

  2. Anna Stolarczyk (Sopran dramatyczny) – G. Puccini; aria Butterfly „Un bel di vedremo...” z opery „MADAMA BUTTERFLY”

  3. Katarzyna Kosiek – G. Bizet; aria Carmen „Habanera” z opery „CARMEN”

  4. Anna Stolarczyk & Kamila Paciorkowska – G. Puccini; duet Butterfly i Suzuki „Scuoti quella fronda...” z opery „MADAMA BUTTERFLY” 

GŁOS - DAR - DROGA

PROGRAM KONCERTU

 

Arie starowłoskie w aranżacji na Kwartet żeński

 

1. G. Caccini; „Amarilli, mia bella...”

2. P. A. Cesti; „Intorno all'idol mio...”

(* Aranżacje – Anna Stolarczyk)

 

Arie operowe

 

1. M. Rimski-Korsakow; III Pieśń Lela z opery „Śnieżyczka” (Karolina Borodziuk)

2. G. Verdi; aria Oskara „Saper vorreste...” z opery „Bal maskowy” (Olga Ostrowska)

3. R. Wagner; aria Norn „So gut und schlimm...” z opery „Zmierzch bogów...” (Katarzyna Kosiek)

4. G. Verdi; aria Leonory „Pace, pace mio Dio...” z opery „Moc przeznaczenia” (Anna Stolarczyk)

5. E. Humperdinck; aria Czarownicy „Ja, Gretelchen...” z opery „Jaś i Małgosia” (Karolina Borodziuk)

 

Operowe ensemble

 

1. P. Czajkowski; duet Tatiany i Olgi „Slyhali'l wy...” z opery „Eugeniusz Oniegin”.

2. W. A. Mozart; duet Anniusa i Servilli „Ah, perdona al primo affetto...” z opery „Łaskawość Tytusa”.

3. V. Bellini; duet Normy i Adalgisy „Mira, o Norma...” z opery „Norma”.

4. P. Czajkowski; Kołysanka Brigitty, Laury i Marty z opery „Jolanta”.

 

Finał

 

* Anna Stolarczyk; „PRZEBUDZENIE” - Wokaliza na Kwartet żeński, Altówkę i Wiolonczelę.