AUTORSKI OŚRODEK KSZTAŁCENIA ŚPIEWAKÓW

 

Przestrzeń, w której bez względu na wiek, historię i stopień zaawansowania adeptów sztuki wokalnej, buduje się fundamenty solidnej, organicznej techniki śpiewu bel canto, według najwyższych standardów, z uwzględnieniem całej różnorodności gatunkowej materiałów głosowych i odpowiedzialnym dopasowaniem do nich kolejnych etapów procesu edukacyjnego. Nawet najbardziej początkujący śpiewacy, mogą spróbować swoich sił, prezentując się publiczności w ramach cyklicznych koncertów.

 

 *   *   *

 

„Głos ludzki, oprawiony w talent wokalny, jest wspaniałym narzędziem ekspresji, językiem duszy i manifestacją ducha Artysty.., jest darem, którego wartości nie da się przecenić, a znaczenia spłycić.

Technika bel canto wyewoluowała na przestrzeni wieków i ewoluuje nadal. Nie jest to sztywna forma, ani manieryczny koncept (choć kojarzony automatycznie z operą) ale wspaniałe, potężne narzędzie, umożliwiające niepohamowaną ekspansję głosu, bez ryzyka poniesienia uszczerbku na zdrowiu i kondycji strun głosowych.

Zgłębienie tej techniki jest procesem - drogą, którą sama przeszłam – nie bez wydatnej pomocy i zaangażowania prawdziwie kompetentnych osób.

Nie proponuję pięciominutowych rozwiązań, ani "powierzchownej kosmetyki"...

Rozumiem głos w jego docelowym kształcie, dobieram środki służące osiągnięciu organicznej, gatunkowej pełni, zawartej w naturze danego materiału i nie poprzestaję na niczym mniejszym...

Nie przestaję szukać prawdy o głosie. Prawdy, która w tajemniczy sposób jest koherentna z prawdą serca i osobowością śpiewaka. 

Ostatecznie, rezultatem i probierzem właściwej techniki jest pełen komfort śpiewania, bez względu na różnorakie wymagania repertuaru, a wraz z upływem lat, coraz bogatsze brzmienie głosu, coraz więcej piękna i coraz więcej mocy...”  /Anna Stolarczyk/

  • EWELINA WIŚNIECKA - sopran

  • OLIWIA KRUSZELNICKA-FUKAS - alt

  • MAGDALENA KRÓL - sopran

  • KAMILA PACIORKOWSKA - mezzosopran i MIROSŁAW GOTFRYD - bas

  • MIROSŁAW GOTFRYD i MARTYNA MALCHAREK (aktorka i tancerka)

  • Wykonawcy koncertu "OPEROWE ANDRZEJKI" (2012)