Od lewej : Katarzyna KOSIEK - kontralt, Karolina BORODZIUK - mezzosopran, Anna STOLARCZYK - sopran dramatyczny, Olga OSTROWSKA - sopran koloraturowy.

Nazwa „PREZIOSA” (z j. włoskiego – cenna, kosztowna, drogocenna...) koresponduje zarówno z naszym podejściem do, jak najszerzej pojmowanego, talentu wokalnego, jak i do indywidualnej tożsamości artystycznej każdej z nas.

Łączy nas głębokie pragnienie zrozumienia posiadanego daru, oraz jak najpełniejszej realizacji własnego potencjału, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć i kierunków techniczno-estetycznych, wyznaczanych przez współczesnych liderów światowej wokalistyki, w dziedzinie śpiewu bel canto.

Jednomyślnie doceniamy wielki skarb, jakim jest głos, tym bardziej, że w różnym stopniu, każda z nas, doświadczała niemałych trudności na drodze poszukiwań umiejętności technicznych, bez których prawdziwy rozwój jest niemożliwy.

Dziś pragniemy dzielić się z publicznością naszą pasją, miłością do śpiewu i muzyki oraz tym wszystkim, co w nas najcenniejsze.

Nasz repertuar obejmuje szeroki wachlarz arii operowych, oratoryjnych, duetów, pieśni, oraz utworów z pogranicza gatunków.